Funkcja poznawcza w Randomizowanym badaniu Evolocumab ad 5

Wszystkie obliczenia statystyczne wykonano przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.4 (SAS Institute). Wyniki
Pacjenci
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa pacjentów w badaniu EBBINGHAUS z wyjściową oceną poznawczą (populacja analizy pierwotnej). Od 10 września 2014 r. Do 6 sierpnia 2015 r. Łącznie 2442 pacjentów w badaniu FOURIER przebadano pod kątem kwalifikowalności do badania EBBINGHAUS, a 1974 włączono do badania (populacja z pełną analizą). Wyjściowa charakterystyka 1204 pacjentów w populacji badania pierwotnego była podobna w obu grupach badawczych (Tabela 1), a wyjściowa charakterystyka pacjentów w populacji pełnej analizy była podobna do charakterystyki pacjentów w pierwotnej analizie. populacja (tabela S1 w dodatkowym dodatku). Średni wiek pacjentów wynosił 63 lata, 72% stanowili mężczyźni, a uczestnicy mieli średnio 12,7 lat nauki; więcej niż trzy czwarte pacjentów miało uprzednio zawał mięśnia sercowego, a jedna piąta miała wcześniej udar niedokrwienny. Mediana stężenia cholesterolu LDL w czasie randomizacji wynosiła 92 mg na decylitr (2,40 mmol na litr); 71% pacjentów otrzymywało statyny o wysokiej intensywności, a 29% otrzymywało statyny o umiarkowanej intensywności. Mediana czasu obserwacji wynosiła 19,4 miesiąca (zakres międzykwartylny, 19,0 do 21,8) w populacji analizy pierwotnej. Rysunek S1 w dodatkowym dodatku pokazuje randomizację i kontynuację populacji analiz i populacji pierwotnej. Pacjent z populacją pełnej analizy nie otrzymał badanego leku i nie przeszedł testu CANTAB po linii podstawowej.
Rysunek 1. Rysunek 1. Pierwotny i wtórny Cambridge Neuropsychological Test Automatyczna bateria (CANTAB) End Point.Panel A pokazuje nieskorygowane surowe wyniki w indeksie strategii przestrzennej pamięci roboczej funkcji wykonawczej (główny punkt końcowy). Wynik wskazuje, ile razy pacjent rozpoczyna wyszukiwanie z innym polem niż ten, którego użyto do rozpoczęcia wyszukiwania w poprzedniej sekwencji wyszukiwania, w sumie cztery rundy testów, które mają 6 lub 8 pudełek; wyniki wahają się od 4 do 28, z niższymi wynikami oznacza bardziej efektywne wykorzystanie strategii i planowania. Pozorne rozbieżności w wartościach zmian wynikają z zaokrągleń surowych wyników. Panele od B do D pokazują surowe wyniki dla trzech drugorzędowych ocen końcowych. Panel B pokazuje surowe wyniki dla pamięci roboczej, ocenione na podstawie testu błędów przestrzennych między testami, który wskazuje, ile razy dana osoba wraca do pudełka, w którym wcześniej znaleziono token; wyniki wahają się od 0 do 279, przy niższych punktach wskazujących mniej błędów. Panel C pokazuje surowe wyniki dla pamięci epizodycznej, która jest określona na podstawie całkowitej liczby błędów, które pacjent popełnia w teście sparowanego testu uczniowskiego, oraz korekta szacowanej liczby błędów, które pacjent wykonałby na dowolnym etapie, nie zostały osiągnięte; wyniki wahają się od 0 do 70, przy niższych punktach wskazujących mniej błędów. Panel D pokazuje surowe wyniki dla prędkości psychomotorycznej, która jest określana na podstawie medianowego 5-czasowego czasu reakcji (tj. Mediana czasu trwania między początkiem bodźca a zwolnieniem przycisku); krótsze czasy oznaczają lepszą wydajność
[patrz też: funkcja poznawcza, bactilac ulotka, ginjal urit ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: bactilac ulotka funkcja poznawcza ginjal urit

Polecamy rowniez:


Najczęściej czytane:
Soczewki kontaktowe najnowszej generacji

Soczewki zapewniają lepszą jakość widzenia niż okulary. Wynika to z tego, że soczewki znajdują się bezpośrednio na oku. Pole widzenia jest większe. Okulary kończą się na obrazkach, obraz poza nimi jest więc zamazany. Ponadto przez szpary między głową okularami wpadają promienie słoneczne, które szkodzą naszym oczom.

Po zaznajomieniu sie z dolegliwosciami ze strony innych narzadów

Po zaznajomieniu się z dolegliwościami ze strony innych narządów, z warunkami życia chorego i przebytymi chorobami przechodzimy do badania ogólnego stanu chorego oraz jego narządów pamiętając, że dolegliwości przełykowe mogą być wywołane przez choroby innych narządów, przede wszystkim narządu krążenia i oddychania oraz choroby śródpiersia i układu nerwowego. W każdym przypadku podejrzanym o chorobę przełyku […]

DevURL
Partnerzy serwisu:


Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2022Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.