Jednoczesna chemioterapia i radioterapia zachowawcza narządów w zaawansowanym raku krtani cd

Dawka promieniowania dla guza pierwotnego i klinicznie dodatnich węzłów wynosiła 70 Gy, podawana w 35 frakcjach po 2 Gy w okresie siedmiu tygodni. Całą szyję, łącznie z obszarami nadobojczykowymi i tylną szyją, napromieniano co najmniej 50 Gy. Dawka dla klinicznie dodatnich węzłów została uzupełniona wiązkami, które pokrywały pierwotny nowotwór, elektrony lub styczne wiązki przednio-tylne. Pacjenci przydzieleni do chemioterapii indukcyjnej, a następnie do radioterapii, którzy przeszli operację ratunkową z powodu słabej odpowiedzi na chemioterapię, otrzymali uzupełniającą radioterapię (50 do 70 Gy), w zależności od statusu marginesów na patologicznym przeglądzie. Chirurgia
Pacjenci, u których w początkowej fazie klinicznej szyi wystąpił pojedynczy węzeł chłonny o średnicy co najmniej 3 cm lub z wieloma przerzutami do węzłów chłonnych, wymagano przeprowadzenia sekcji szyi po ośmiu tygodniach od zakończenia radioterapii. Laryngektomię wykonywano u pacjentów, u których po zakończeniu leczenia wystąpił potwierdzony histologicznie uporczywy lub nawracający nowotwór lub u których wystąpiła niewystarczająca odpowiedź po dwóch kursach chemioterapii indukcyjnej.
Kontynuacja po zakończeniu leczenia
Wszyscy pacjenci byli oceniani osiem tygodni po zakończeniu terapii poprzez badanie głowy i szyi oraz obrazowanie TK. Jeśli podejrzewa się uporczywe schorzenie, należy przeprowadzić badanie w trakcie znieczulenia i bezpośredniej laryngoskopii. Pełne badanie głowy i szyi z oceną pod kątem późnej toksyczności przeprowadzono podczas zaplanowanych wizyt kontrolnych.
Do oceny jakości życia wykorzystano dwa kwestionariusze do wypełnienia przez pacjentów: Funkcjonalną Ocenę Terapii Raka – Skalę Głowy i Szyi, wersja 2,4 i instrument University of Washington Quality of Life. 5 Ankiety te miały być wypełnione na linii podstawowej i podczas każdej wizyty kontrolnej. Wyniki dotyczące zdolności połykania i mowy są zgłaszane w tym artykule.
Projekt badania
Randomizacja
Pacjentów stratyfikowano zgodnie z miejscem pierwotnego guza (glottic lub nadgłośniowego), stadium N (stadium N0 lub N1 lub stadium N2 lub N3), i stadium guza pierwotnego (T2, T3 z zajęciem stałego rdzenia, T3 bez wiązania z kordem, ale z inwazją na obszar postcricoird, przyśrodkową ścianę pyriform sinus lub preepiglottic tkanki lub T4). Schemat randomizacji opisany przez Zelen6 został wykorzystany do osiągnięcia równowagi w zadaniach terapeutycznych wśród instytucji.
Studiuj punkty końcowe
Pierwszorzędowym punktem końcowym było zachowanie krtani. Uważano, że leczenie zakończyło się niepowodzeniem w dniu wykonania laryngektomii. Inne analizowane punkty końcowe to przeżycie całkowite, przeżycie wolne od choroby, kontrola miejscowa, kontrola lokoregionalna, czas do odległych przerzutów i przeżycie bez laryngektomii. Wszystkie zdarzenia były mierzone od daty randomizacji do daty ich wystąpienia lub daty ostatniej wizyty kontrolnej. Działanie toksyczne oceniono zgodnie z ogólnymi kryteriami toksyczności wydanymi przez National Cancer Institute, wersja 1.0, podczas chemioterapii indukcyjnej i zgodnie z kryteriami toksyczności podczas radioterapii według kryteriów radioterapii Onkologii Grupy.
[patrz też: neurolog wrocław, p lcr podwyższone co oznacza, nerwica przełyku ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: nerwica przełyku neurolog wrocław p lcr podwyższone co oznacza

Polecamy rowniez:


Najczęściej czytane:
Soczewki a okulary

Dzięki nowoczesnej technologii i postępowi w nauce oraz medycynie coraz bardziej możliwe jest stworzenie soczewek kontaktowych, które leczą. W chwili obecnej zresztą, soczewki kontaktowe ograniczają się nie tylko do samego korygowania wzroku. Lekarze zalecają stosowanie soczewek kontaktowych na przykład tym osobom, które borykają się z zaćmą. Zwykli ludzie nie wiele o tym wiedzą. Myślą jedynie, […]

Przyrząd Hess’a

W pracowni Cybulskiego zbudowany został pierwszym przyrząd do obliczania lepkości krwi. Przyrząd ten składał się z dwóch równoległe leżących rurek szklanych z podziałkami. Za pomocą jednego i tego samego balonu gumowego wciągano krew do jednej rurki a wodę przekroploną do drugiej, osobne połączenie z manometru rtęciowym pozwalało płyn wciągać zawsze z  siłą; podziałki na rurkach […]

DevURL
Partnerzy serwisu:


Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2021Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.