Jednoczesna chemioterapia i radioterapia zachowawcza narządów w zaawansowanym raku krtani cd

Dawka promieniowania dla guza pierwotnego i klinicznie dodatnich węzłów wynosiła 70 Gy, podawana w 35 frakcjach po 2 Gy w okresie siedmiu tygodni. Całą szyję, łącznie z obszarami nadobojczykowymi i tylną szyją, napromieniano co najmniej 50 Gy. Dawka dla klinicznie dodatnich węzłów została uzupełniona wiązkami, które pokrywały pierwotny nowotwór, elektrony lub styczne wiązki przednio-tylne. Pacjenci przydzieleni do chemioterapii indukcyjnej, a następnie do radioterapii, którzy przeszli operację ratunkową z powodu słabej odpowiedzi na chemioterapię, otrzymali uzupełniającą radioterapię (50 do 70 Gy), w zależności od statusu marginesów na patologicznym przeglądzie. Chirurgia
Pacjenci, u których w początkowej fazie klinicznej szyi wystąpił pojedynczy węzeł chłonny o średnicy co najmniej 3 cm lub z wieloma przerzutami do węzłów chłonnych, wymagano przeprowadzenia sekcji szyi po ośmiu tygodniach od zakończenia radioterapii. Laryngektomię wykonywano u pacjentów, u których po zakończeniu leczenia wystąpił potwierdzony histologicznie uporczywy lub nawracający nowotwór lub u których wystąpiła niewystarczająca odpowiedź po dwóch kursach chemioterapii indukcyjnej.
Kontynuacja po zakończeniu leczenia
Wszyscy pacjenci byli oceniani osiem tygodni po zakończeniu terapii poprzez badanie głowy i szyi oraz obrazowanie TK. Jeśli podejrzewa się uporczywe schorzenie, należy przeprowadzić badanie w trakcie znieczulenia i bezpośredniej laryngoskopii. Pełne badanie głowy i szyi z oceną pod kątem późnej toksyczności przeprowadzono podczas zaplanowanych wizyt kontrolnych.
Do oceny jakości życia wykorzystano dwa kwestionariusze do wypełnienia przez pacjentów: Funkcjonalną Ocenę Terapii Raka – Skalę Głowy i Szyi, wersja 2,4 i instrument University of Washington Quality of Life. 5 Ankiety te miały być wypełnione na linii podstawowej i podczas każdej wizyty kontrolnej. Wyniki dotyczące zdolności połykania i mowy są zgłaszane w tym artykule.
Projekt badania
Randomizacja
Pacjentów stratyfikowano zgodnie z miejscem pierwotnego guza (glottic lub nadgłośniowego), stadium N (stadium N0 lub N1 lub stadium N2 lub N3), i stadium guza pierwotnego (T2, T3 z zajęciem stałego rdzenia, T3 bez wiązania z kordem, ale z inwazją na obszar postcricoird, przyśrodkową ścianę pyriform sinus lub preepiglottic tkanki lub T4). Schemat randomizacji opisany przez Zelen6 został wykorzystany do osiągnięcia równowagi w zadaniach terapeutycznych wśród instytucji.
Studiuj punkty końcowe
Pierwszorzędowym punktem końcowym było zachowanie krtani. Uważano, że leczenie zakończyło się niepowodzeniem w dniu wykonania laryngektomii. Inne analizowane punkty końcowe to przeżycie całkowite, przeżycie wolne od choroby, kontrola miejscowa, kontrola lokoregionalna, czas do odległych przerzutów i przeżycie bez laryngektomii. Wszystkie zdarzenia były mierzone od daty randomizacji do daty ich wystąpienia lub daty ostatniej wizyty kontrolnej. Działanie toksyczne oceniono zgodnie z ogólnymi kryteriami toksyczności wydanymi przez National Cancer Institute, wersja 1.0, podczas chemioterapii indukcyjnej i zgodnie z kryteriami toksyczności podczas radioterapii według kryteriów radioterapii Onkologii Grupy.
[patrz też: neurolog wrocław, p lcr podwyższone co oznacza, nerwica przełyku ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: nerwica przełyku neurolog wrocław p lcr podwyższone co oznacza

Polecamy rowniez:


Najczęściej czytane:
Lp (a) Lipoproteina, choroba naczyniowa i śmiertelność u osób w podeszłym wieku cd

Tak więc, długotrwałe przechowywanie, ważny czynnik, który mógłby wpływać na pomiar Lp (a) lipoproteiny, nie powinien wpływać na nasze wyniki. Lp (a) lipoproteinę mierzono za pomocą testu immunoabsorpcji opartej na przeciwciałach monoklonalnych. Test jest bardzo czuły, reaguje na wszystkie izoformy Lp (a) lipoproteiny i jest wysoce swoisty, z mniejszą niż 1% reaktywnością krzyżową dla lipoproteiny […]

Randomizowana próba słodzonych cukrem napojów i młodzieńcza masa ciała AD 4

Ostateczne obliczenia zostały zakończone NDSR, wersja 2011. Zmienne stosowane do oceny jakości żywienia obejmowały zgłaszane codzienne porcje słodzonych cukrem, sztucznie słodzonych i niesłodzonych napojów; porcje 100% soków owocowych; całkowite spożycie energii i cukru; i spożycie energii ze słodzonych cukrem napojów i 100% soków owocowych. Ankieter poprosił również każdego z uczestników o przypomnienie aktywności wykonanej najczęściej […]

DevURL
Partnerzy serwisu:


Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2020Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.