Bez kategorii

Randomizowana próba słodzonych cukrem napojów i młodzieńcza masa ciała AD 5

Dodaliśmy termin interakcji dla grupy etnicznej i zmianę w konsumpcji napojów słodzonych cukrem do w pełni dostosowanego modelu. Ta regresja obejmowała współzmienne związane z dietą (zmiana spożycia napojów słodzonych cukrem, skorygowana o całkowite spożycie energii i kontrolowana w stosunku do wartości wyjściowej spożycia, bazowy tłuszcz i zmiana w zawartości tłuszczu, wyrażona jako procent całkowitej ilości przyjmowanej energii, oraz wyjściowe skorygowane o energię spożycie soku owocowego i zmiana spożycia soku owocowego), cechy demograficzne (wiek, płeć, grupa etniczna i rasa, ze zmiennymi wskaźnikowymi dla szkół), zmienne antropometryczne (BMI i grubość fałdów skórno-tłuszczowych), aktywność fizyczna (ćwiczenia zmniejszające masę w poziom podstawowy [tak lub nie], liczba zajęć wychowania fizycznego na tydzień w punkcie wyjściowym oraz wyjściowa aktywność fizyczna [<3 MET vs. . 3,5 MET] i zmiana aktywności fizycznej) oraz godziny codziennego oglądania telewizji (linia bazowa i zmiana) . Do wszystkich obliczeń użyto oprogramowania SAS (wersja 9.2). Dwustronna wartość P wynosząca 0,05 lub mniej została zinterpretowana jako statystycznie istotny wynik.
Wyniki
Badana populacja
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa uczestników badania. Tabela 2. Tabela 2. Tabela żywieniowa. Tabela 3. Tabela 3. Wyniki badania. Rysunek 1. Rysunek 1. Badanie przesiewowe, losowanie i obserwacja uczestników badania. Spośród 538 nastolatków, którzy zostali wykluczeni, 15 spośród 49 osób, które nie spełniły kryterium dotyczącego słodzonego napoju (SSB), miało również inne powody i zostało uwzględnione w obliczeniach z tych powodów. Masę i wysokość wszystkich dostępnych uczestników mierzono w każdym punkcie czasowym w celu obliczenia BMI.
W punkcie wyjściowym nie było istotnych różnic między grupami eksperymentalnymi i kontrolnymi pod względem cech demograficznych (tabela 1) lub innych zmiennych (tabela 2 i tabela 3). Wskaźnik retencji dla uczestników badania wynosił 97% na rok i 93% na 2 lata (ryc. 1), bez znaczącej różnicy między grupami w odsetku uczestników dostępnych po 2 latach dla oceny pierwotnego wyniku (P = 0,29).
Zmiany w spożyciu
Zmiany w zgłaszanej diecie przedstawiono w Tabeli 2. Po roku zmiana spożycia słodzonych cukrem napojów była istotnie różna pomiędzy grupami (P <0,001), zmniejszając się prawie do 0 w grupie eksperymentalnej. Równocześnie spożycie sztucznie słodzonych i niesłodzonych napojów znacznie wzrosło w grupie eksperymentalnej w porównaniu z grupą kontrolną (P <0,001). Po 2 latach konsumpcja napojów słodzonych cukrem pozostała niższa, a spożycie niesłodzonych napojów pozostało wyższe w grupie eksperymentalnej (odpowiednio P = 0,005 i P <0,001), podczas gdy spożycie sztucznie słodzonych napojów nie różniło się istotnie między grupy (P = 0,32) [więcej w: p lcr podwyższone co oznacza, oesophagitis chronica, venalex ulotka ]

Zobacz też: # optyk szczecin, # Psychoterapeuta Kraków, # venalex ulotka,