Funkcja poznawcza w Randomizowanym badaniu Evolocumab ad 9

Eksploracyjne analizy ocen CANTAB, które były stratyfikowane zgodnie z najniższym uzyskanym poziomem cholesterolu LDL po randomizacji, nie wykazały związku między poziomem cholesterolu LDL a niekorzystnymi wynikami poznawczymi, w tym wśród 661 pacjentów, u których najniższy osiągnięty poziom cholesterolu LDL wynosił poniżej 25 mg na decylitr. Metaanaliza badań klinicznych fazy 2 i fazy 3, w których stosowano ewolokumab i lek z tej samej klasy, alirokumab, wykazała związek między stosowaniem inhibitorów PCSK9 a wyższym ryzykiem poznawczych zdarzeń niepożądanych niż w przypadku grupy kontrolnej.11 Analiza wcześniejszych badań poznawcze zdarzenia niepożądane wśród 27 564 pacjentów włączonych do macierzystego badania FOURIER dotyczącego skuteczności i bezpieczeństwa stosowania ewolokumabu nie wykazały istotnej różnicy między ewolokumabem a placebo.3
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Okres obserwacji był krótki i wykluczono pacjentów ze stwierdzoną demencją lub łagodnymi zaburzeniami poznawczymi. Jednak dwa inne badania, które wykazały domniemany związek statyn i niekorzystnych efektów poznawczych, trwały tylko 6 miesięcy. Pięcioletnie przedłużenie badania FOURIER obejmuje ocenę CANTAB u około 500 pacjentów, którzy również brali udział w badaniu EBBINGHAUS i dostarczy długoterminowe dane dotyczące poznania (numer ClinicalTrials.gov, NCT02867813). Niemniej jednak pożądane są nawet dłuższe badania nad stosowaniem inhibitorów PCSK925, jak również innych terapii obniżających poziom lipidów, ponieważ pacjenci z podwyższonym poziomem cholesterolu są zazwyczaj leczeni od dziesięcioleci. Innym możliwym ograniczeniem jest to, że stosowanie narzędzia CANTAB opartego na tabletkach nie jest standardem w praktyce klinicznej ani badaniach lipidowych; jednak został sprawdzony jako narzędzie badawcze, 26-29 jest wrażliwy na zmiany w czasie, 23, 31, 31 i został zatwierdzony przez Agencję ds. Żywności i Leków jako narzędzie do wykrywania zaburzeń pamięci.32 Chociaż nie ma akceptowanego progu w przypadku zmian funkcji poznawczych w punktach użytych w narzędziu, wielkość granicy nieuneczności, którą wybraliśmy, jest podobna do oczekiwanej w ciągu 6 lat normalnego starzenia się w kohorcie 21 pacjentów w wieku zbliżonym do wieku pacjentów populacja EBBINGHAUS. Ponadto obserwowana górna granica 95% przedziału ufności rozciągnęła się na mniej niż połowę odległości od granicy nieliniowości. W końcu samoocena codziennego poznania z wykorzystaniem kwestionariusza ECog nie została uzyskana na początku badania, a subiektywna ocena zmiany może podlegać uprzedzeniu przypominającemu. Brak różnicy w zgłaszanych przez pacjenta klinicznych zmianach w poznaniu pod koniec badania potwierdza wyniki testów funkcji poznawczych i sugeruje, że nie nastąpił znaczny spadek poznania.
Podsumowując, wśród pacjentów, którzy otrzymywali oprócz inhibitora PCSK9, inhibitor ewolokumabu lub placebo, oprócz leczenia statynami, nie znaleźliśmy związku pomiędzy działaniami niepożądanymi poznawczymi a ewolokumabem w porównaniu z placebo, powyżej mediany 19 miesięcy, nawet wśród pacjentów, którzy osiągnęli bardzo niskie poziomy cholesterolu LDL.
[przypisy: kał na krew utajoną, asystor slim plus cellu opinie, bactilac ulotka ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: asystor slim plus cellu opinie bactilac ulotka kał na krew utajoną

Najczęściej czytane:
Przewodnictwo elektryczne

Z doświadczeń Botazziego wynika, że krew bezkręgowców morskich oraz ryb niektórych (A  —2,3) posiada ciśnienie osmotyczne takie same jak i woda morska, t. j. środowisko, w którem zwierzęta te stale przebywają. Hamburger dla określenia ciśnienia osmotycznego zawartości ciałek czerwonych, posługuje się metodą tzw. hemolity, dobierając w szeregu probówek z określoną ilością ciałek badanych, taki rozczyn soli, […]

Laser zamiast okularów

Masz dobry wzrok? Niestety nawet jeśli tak to okularów w swoim życiu nie unikniesz. Wszystko przez to, że człowiek się starzeje. Gdy się starzeje, wiele narządów w jego organizmie nie działa tak jakbyśmy tego chcieli. Między innymi oczy. Z wiekiem mogą nam odmawiać posłuszeństwa.

DevURL
Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2021Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.