• Bez kategorii

  Reumatoidalne zapalenie stawów

  Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która powoduje zapalenie stawów i otaczających je tkanek. Zwykle dotyka dłoni, nadgarstków i stóp, ale może również wpływać na inne części ciała, takie jak kolana, kostki i ramiona. Dokładna przyczyna reumatoidalnego zapalenia stawów nie jest znana, ale uważa się, że jest to połączenie czynników genetycznych i środowiskowych. Częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn i zwykle rozwija się między 40 a 60 rokiem życia. Reumatoidalne zapalenie stawów różni się od choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest powszechną postacią zapalenia stawów, która występuje z powodu zużycia stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest często związana ze starzeniem się, ale reumatoidalne zapalenie stawów może wystąpić w każdym wieku.…

 • Bez kategorii

  Zwichnięcia i skręcenia stawu

  Zwichnięcia i skręcenia stawów to powszechne urazy, które mogą wystąpić w dowolnej części ciała. Zwichnięcie stawu występuje, gdy kości stawu są przemieszczone z ich normalnej pozycji, podczas gdy skręcenie występuje, gdy więzadła (tkanki łączące kości) są rozciągnięte lub rozdarte. Oba te urazy mogą być bolesne i powodować tymczasowe lub nawet długotrwałe problemy z poruszaniem się. Zwichnięcia stawów są często spowodowane urazami o dużym wpływie, takimi jak upadek lub wypadek samochodowy. Mogą również wystąpić podczas zajęć sportowych lub podczas wykonywania niektórych zadań, takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów. Zwichnięcia stawów mogą wystąpić w każdym stawie, ale najczęściej występują w barku, łokciu i kolanie. Objawy zwichnięcia stawu obejmują intensywny ból, obrzęk i trudności…

  # sorbenty chemiczne, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

  Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, znane również jako choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, są częstym zjawiskiem w miarę starzenia się. Zmiany te mogą prowadzić do różnych problemów, takich jak ból, sztywność i trudności w poruszaniu się. Zrozumienie, czym są zmiany zwyrodnieniowe i jak można nimi zarządzać, jest ważne dla utrzymania zdrowego i aktywnego stylu życia. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa pojawiają się, gdy krążki międzykręgowe, które pełnią rolę poduszek między kręgami, zaczynają się zużywać. Może się to zdarzyć z powodu różnych czynników, takich jak genetyka, uraz lub normalne zużycie wynikające z codziennych czynności. Gdy dyski ulegają degeneracji, mogą ulec spłaszczeniu i są mniej zdolne do pochłaniania wstrząsów, co prowadzi do bólu i sztywności. Jedną z powszechnych…

  # przychodnia szklarska poręba, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Okulary na topie

  Okulary już dawno przestały być passe. Obecnie noszenie okularów stało się bardzo modne. Wszystko zaczęło się od tak zwanych kujonek. Mowa o okularach w dużych oprawkach, ze sporymi szkłami. Jak można też zobaczyć po ofercie salonów optycznych, wybór jest ogromny.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Soczewki kontaktowe czy wieloogniskowe?

  Generacja nowoczesnych soczewek kontaktowych jest nawet lepsza niż nasz własny narząd wzroku. Soczewki pozwalają nie tylko widzieć lepiej. Nowoczesne soczewki posiadają nawet filtry chroniące przed niekorzystnym promieniowaniem UV. Pozwalają leczyć zaćmę a nawet astygmatyzm. Na dodatek nowoczesne soczewki kontaktowe są niezawodne.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Typy soczewek kontaktowych

  Zanim zdecydujesz się na soczewki kontaktowe, powinieneś zdobyć o nich nieco informacji. To pomoże ci podjąć decyzję o zmianie okularów na soczewki. Warto wiedzieć jak należy odpowiednio stosować soczewki, jakie są plusy i minusy ich stosowania, to czy są bezpieczne dla oczu. Zacznijmy od typu soczewek, jest ich bowiem kilka, różnie się je tez klasyfikuje. My dokonamy podziału ze względu na materiał, z którego są wykonane. Mowa o soczewkach miękkich, które są nie tylko niewidoczne, ale też całkowicie nie wyczuwalne.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Wada wzroku i jej korekcja

  Osoby borykające się z wadą wzroku w dzisiejszych czasach mogą spokojnie dobrze widzieć. Mają do wyboru dwa narzędzia za pomocą, których ich ostrość widzenia znacznie się poprawi. Mogą zdecydować się na okulary lub soczewki kontaktowe. Oba wyjścia mają jednak swoje plusy i minusy. Nowoczesna medycyna pozwala zaś na całkowite skorygowanie wady wzroku.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Uważaj na soczewki

  Do polski moda na kolorowe soczewki kontaktowe na szeroką skalę jeszcze nie dotarła. W wielu rejonach świata kolorowe soczewki kontaktowe robią prawdziwą furorę. Pozwalają zmienić kolor swoich oczów na zupełnie inny. Podążając za trendami trzeba zachować zdrowy rozsądek. W przypadku kolorowych soczewek, szczególnie tych importowanych z Chin trzeba zachować szczególną uwagę.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Soczewki a okulary

  Dzięki nowoczesnej technologii i postępowi w nauce oraz medycynie coraz bardziej możliwe jest stworzenie soczewek kontaktowych, które leczą. W chwili obecnej zresztą, soczewki kontaktowe ograniczają się nie tylko do samego korygowania wzroku. Lekarze zalecają stosowanie soczewek kontaktowych na przykład tym osobom, które borykają się z zaćmą. Zwykli ludzie nie wiele o tym wiedzą. Myślą jedynie, że soczewki kontaktowe są dobre na zastępstwo okularów.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,
 • Bez kategorii

  Zmień kolor swych oczu soczewkami kontaktowymi

  Jeszcze kilka lat temu soczewki kontaktowe były dostępne dla osób mających wadę wzroku. Dzisiaj okazuje się, że po soczewki kontaktowe sięgają także ci, którzy nie mają żadnych problemów ze wzrokiem. Za ich pomocą można zmienić bowiem kolor swoich oczu. W tej chwili soczewki kontaktowe mogą więc służyć za atrybut kosmetyczny. Osoby nie mające wady wzroku, a mimo to sięgające po soczewki kontaktowe robią to głównie ze względów kosmetycznych. Chcą ładniej wyglądać, być może nietuzinkowo, a soczewki kontaktowe pozwalają zapewnić nowy, zupełnie inny wygląd.

  # dom opieki Kraków, # Leczenie Kanałowe Kraków, # venalex ulotka,