Bez kategorii

Jak zrobić masaż twarzy kamieniem jadeitowym

Stosowanie kamienia jadeitowego do masażu twarzy przynosi wiele korzyści. Masaż twarzy kamieniem jadeitowym poprawia krążenie krwi, zmniejsza obrzęki, prowadzi do lepszego napięcia mięśni i pomaga wchłaniać produkty do pielęgnacji skóry. Ponadto jadeit, jako kamień półszlachetny, emituje naturalną energię, która może wspierać pokoje, równowagę i dobre samopoczucie. Oto kroki, które podpowiedzą, jak prawidłowo wykonać masaż twarzy kamieniem jadeitowym.

Krok 1: Przygotowanie skóry

Zanim rozpoczniesz masaż, upewnij się, że twoja twarz jest odpowiednio przygotowana. Powinna być czysta i nawilżona. Możesz nałożyć na skórę olejek lub serum odpowiednie do Twojego typu cery. To zapewni lepsze ślizganie kamienia po skórze i przyniesie dodatkowe korzyści.

Krok 2: Podgrzewanie kamienia jadeitowego

Ponieważ naturalny jadeit to kamień, który gromadzi ciepło, przed rozpoczęciem masażu możesz nieco podgrzać go w dłoniach. To pomoże rozszerzyć pory twarzy i zwiększyć prawidłowe wchłanianie składników aktywnych

Krok 3: Rozpoczęcie masażu

Zaczyna się od czoła, masując kamieniem od środka twarzy na zewnątrz, zawsze ku górze. Powinno się to robić delikatnie, bez nadmiernego nacisku. Ruchy powinny być powolne i kontynuowane. Następnie przechodzą do okolic oczu, prowadząc kamień w linii łuku brwi od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Po masażu okolic oczu, przechodzą do nosa, policzków, ust i linii żuchwy. Na koniec masuje się szyje, również prowadząc kamień zawsze ku górze. Masowanie w ten sposób pomoże poprawić krążenie krwi.

Krok 4: Koniec procedury

Po masażu twarzy, nie zapomnij o odpowiednim oczyszczeniu kamienia. Możesz umyć go pod ciepłą wodą z dodatkiem mydła i pozostawić do wyschnięcia. Pamiętaj, aby przechowywać kamień w czystym i suchym miejscu.

Masaż twarzy kamieniem jadeitowym to nie tylko wartość kosmetyczna, ale także relaksacyjna. Regularnie aplikowany pomoże wzmocnić mięśnie twarzy, poprawi krążenie krwi i poprawi elastyczność skóry, a także przyniesie moment relaksu podczas codziennej pielęgnacji.

Możliwość komentowania Jak zrobić masaż twarzy kamieniem jadeitowym została wyłączona
Zobacz też: