-
Soczewki kontaktowe a zmiana koloru oczu
Jak powszechnie wiadomo, na świecie jest bardzo mało osób, które bezkrytycznie podchodzą do swojego wyglądu. Co niektórzy chcieliby zmienić niemalże wszystko. Oczywiście z pomocą przychodzi tutaj chirurgia plastyczna, jednakże nie zawsze trzeba się decydować na takie rozwiązanie. Jeśli chcielibyśmy mieć na przykład inny kolor oczu, to możemy kupić sobie odpowiednie soczewki. Dzięki temu rozwiązaniu możemy sprawdzić, jak byśmy wyglądali, gdybyśmy mieli na przykład oczy w kolorze niebieskim czy zielonym.
-
Stężenie mucyny w drogach oddechowych jako marker przewlekłego zapalenia oskrzeli cd
I słupki reprezentują górną sąsiednią wartość (75. percentyl plus 1,5 razy odległość międzykwartylowa) i niższą sąsiednią wartość (25 percentyla minus 1,5 razy odległość międzykwartylowa) i wartości odbiegające od punktów. Wykresy słupkowe danych w panelach od B do D są podane w Dodatku uzupełniającym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Wszystkie wartości P skorygowano pod kątem wielokrotnych porównań za pomocą metody Tukey-Kramera. Śluz tworzący barierę ochronną na powierzchni dróg oddechowych składa się z wody (około 98%), jonów, globularnych białek i polimerycznych makrocząsteczek mucyny.1,7.
-
Stężenie mucyny w drogach oddechowych jako marker przewlekłego zapalenia oskrzeli ad 6
Związek między stężeniem mucyny a niedrożnością przepływu powietrza zdefiniowaną jako GOLD pozostał znaczący, gdy zastosowanie wziewnych leków rozszerzających oskrzela i glukokortykoidów zostało uwzględnione w modelach analizy wariancji (P = 0,001). Zależność między całkowitymi stężeniami mucyny a częstościami występowania zaostrzeń ujawniła, że stężenia mucyny były wyższe u uczestników SPIROMICS, którzy mieli zaostrzenia niż u osób, które nie miały zaostrzeń (.2 zaostrzenia w ciągu roku, 4194 . 878 .g na mililitr;> 0 do <2 zaostrzeń na rok 2848 . 171 .g na mililitr i 0 zaostrzeń, 2458 . 113 .g na mililitr) (Figura 1D).
-
Mity na temat soczewek kontaktowych
Soczewki kontaktowe są bardzo popularne. Niemniej jednak, istnieje sporo zagorzałych przeciwników takiego rozwiązania. Dlaczego? Otóż, wokół używania soczewek, narosło sporo mitów. Oczywiście nie trzeba tu zaznaczać, jak wiele z nich jest po prostu nieprawdziwych. Swego czasu bardzo dużo mówiło się o zakładaniu i wyjmowaniu soczewki z oka.
-
Laser zamiast okularów
Masz dobry wzrok? Niestety nawet jeśli tak to okularów w swoim życiu nie unikniesz. Wszystko przez to, że człowiek się starzeje. Gdy się starzeje, wiele narządów w jego organizmie nie działa tak jakbyśmy tego chcieli. Między innymi oczy. Z wiekiem mogą nam odmawiać posłuszeństwa.
-
Elektroniczne okulary
Niektóre osoby z poważnymi wadami wzroków potrzebują przynajmniej kilku okularów. Każda para służy do innej czynności. Wady wzroku pogarszają się zaś z wiekiem. Lekarze zwykli zalecają okulary dwuogniskowe. Coraz bardziej powszechne są również okulary progresywne.
-
CHOROBY PRZELYKU A ZAPALENIE PRZELYKU NIE SWOISTE
CHOROBY PRZEŁYKU A ZAPALENIE PRZEŁYKU NIE SWOISTE. (OESOPHAGITIS NON-SPECIFICA) Odróżnia się ostre i przewlekle zapalenie przełyku. I. OSTRE ZAPALENIE PRZEŁYKU (OESOPHAGITIS ACUTA) Przyczyny i postaci. Ostre zapalenie przełyku wywołują podrażnienia przełyku mechaniczne (ciała obce, drażniące pokarmy), chemiczne (płyny żrące: ług, kwas octowy i in.
-
Rodzaje soczewek kontaktowych
Soczewki kontaktowe, to istne wybawienie dla tych osób, które mają wadę wzroku. Przede wszystkim warto na wstępie wspomnieć, że soczewka jest umieszczana bezpośrednio na rogówce oka. Służy ona do korygowania wad wzroku. Wiele osób używa soczewek zamiast okularów. Dlaczego? Otóż chodzi tutaj o kwestię wygody.
-
Soczewki czy okulary?
Osoby, które mają wady wzroku, dzisiaj mają do wyboru przeróżne opcje. Niegdyś jedynym wyjściem było noszenie okularów. Dziś jest już zupełnie inaczej. Oczywiście weźmy również pod uwagę kwestię mody. Okulary dziś są niezwykle modnym dodatkiem, którym sporo osób nosi.
-
Wczesna, ukierunkowana na cel terapia szoku szambo – meta-analiza poziomu pacjenta
Po jednoośrodkowym badaniu i badaniach obserwacyjnych sugerujących, że wczesna terapia ukierunkowana na cel (EGDT) zmniejszyła śmiertelność z powodu wstrząsu septycznego, trzy wieloośrodkowe próby (ProCESS, ARISE i ProMISe) nie przyniosły korzyści. Ta metaanaliza indywidualnych danych pacjentów z trzech ostatnich badań została opracowana prospektywnie w celu zwiększenia mocy statystycznej i zbadania heterogeniczności efektu leczenia EGDT. Metody Zharmonizowaliśmy kryteria wejściowe, protokoły interwencyjne, wyniki, pomiary zużycia zasobów i gromadzenie danych w trakcie prób oraz określiliśmy wszystkie analizy przed ujawnieniem. Po zakończeniu prób połączono dane, wyłączając opartą na protokole grupę terapii standardowej z badania ProCESS i rozwiązano różnice resztkowe. Głównym rezultatem była śmiertelność 90 dni.