• Bez kategorii

  Funkcja poznawcza w Randomizowanym badaniu Evolocumab ad 5

  Wszystkie obliczenia statystyczne wykonano przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.4 (SAS Institute). Wyniki Pacjenci Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściowa pacjentów w badaniu EBBINGHAUS z wyjściową oceną poznawczą (populacja analizy pierwotnej). Od 10 września 2014 r.

  # endodoncja kraków, # gry miejskie warszawa, # Liceum dla dorosłych Warszawa,
 • Bez kategorii

  Jednoczesna chemioterapia i radioterapia zachowawcza narządów w zaawansowanym raku krtani

  Chemioterapia indukcyjna za pomocą cisplatyny i fluorouracylu, a następnie radioterapii jest standardową alternatywą dla całkowitej laryngektomii u pacjentów z miejscowo zaawansowanym rakiem krtani. Wartość dodawania chemioterapii do radioterapii i optymalny czas chemioterapii są nieznane. Metody Losowo przypisaliśmy pacjentom z miejscowo zaawansowanym rakiem krtani jedną z trzech terapii: indukcję cisplatyną i fluorouracylem, a następnie radioterapię, radioterapię z równoczesnym podawaniem cisplatyny lub samą radioterapię. Pierwszorzędowym punktem końcowym było zachowanie krtani. Wyniki W sumie 547 pacjentów zostało losowo przydzielonych do jednej z trzech grup badanych.

  # forum dentystyczne, # Liceum dla dorosłych Warszawa, # nimesil w ciąży,
 • Bez kategorii

  Lp (a) Lipoproteina, choroba naczyniowa i śmiertelność u osób w podeszłym wieku ad 5

  Nasze wyniki dostarczają nowych, istotnych dowodów ryzyka u starszych mężczyzn oraz wyczerpujących informacji na temat dychotomicznej zależności Lp (a) od lipoproteiny i płci. To prospektywne badanie pomaga wyjaśnić rolę lipoproteiny Lp (a) w przewidywaniu choroby naczyniowej u osób starszych, u których kwestionowano przydatność niektórych tradycyjnych czynników ryzyka.1,2 Wśród mężczyzn znaleźliśmy silne powiązanie między lipoproteinami Lp (a) i naczyniowymi, z wielkością ryzyka podobną do tej u osób w średnim wieku w innych badaniach.8-18 W metaanalizie18 wszystkich badań prospektywnych dotyczących tego z wyjątkiem tych, które zarejestrowały uczestników z chorobą nerek lub cukrzycą, 12 z 14 badań odnotowało wyższy poziom lipoprotein Lp (a) wśród osobników, u których rozwinęła się choroba naczyniowa niż w…

  # dobry psycholog kraków, # dom opieki Kraków, # Liceum dla dorosłych Warszawa,
 • Bez kategorii

  Lp (a) Lipoproteina, choroba naczyniowa i śmiertelność u osób w podeszłym wieku cd

  Tak więc, długotrwałe przechowywanie, ważny czynnik, który mógłby wpływać na pomiar Lp (a) lipoproteiny, nie powinien wpływać na nasze wyniki. Lp (a) lipoproteinę mierzono za pomocą testu immunoabsorpcji opartej na przeciwciałach monoklonalnych. Test jest bardzo czuły, reaguje na wszystkie izoformy Lp (a) lipoproteiny i jest wysoce swoisty, z mniejszą niż 1% reaktywnością krzyżową dla lipoproteiny o niskiej gęstości lub plazminogenu. Odczynniki otrzymano z Genentech. Wyniki wyrażono w odniesieniu do stężenia białka lipoproteinowego Lp (a) (z wyłączeniem lipidu) w odniesieniu do oczyszczonego wzorca skalibrowanego za pomocą ilościowej analizy aminokwasów.

  # forum dentystyczne, # Liceum dla dorosłych Warszawa, # Psychoterapeuta Kraków,
 • Bez kategorii

  Postac rozlana moze przechodzic na otaczajace narzady wywolujac ropne ich zapalenie

  Postać rozlana może przechodzić na otaczające narządy wywołując ropne ich zapalenie. Zapalenie włóknikowe cechuje nagromadzenie się wycieku obfitującego w włóknik, wskutek czego na błonie śluzowej przełyku powstają błony rzekome. Dla zapalenia złuszczającego znamienne jest oddzielanie się pokrywy nabłonkowej na całej przestrzeni w postaci rurki mniej więcej długiej. Objawy, rozpoznanie i rokowanie. Ostre zapalenie przełyku nieżytowe objawia się bólami połykowymi, których stopień zależy od rozległości i ciężkości zapalenia.

  # dobry psycholog kraków, # Liceum dla dorosłych Warszawa, # sorbenty chemiczne,
 • Bez kategorii

  Po zaznajomieniu sie z dolegliwosciami ze strony innych narzadów

  Po zaznajomieniu się z dolegliwościami ze strony innych narządów, z warunkami życia chorego i przebytymi chorobami przechodzimy do badania ogólnego stanu chorego oraz jego narządów pamiętając, że dolegliwości przełykowe mogą być wywołane przez choroby innych narządów, przede wszystkim narządu krążenia i oddychania oraz choroby śródpiersia i układu nerwowego. W każdym przypadku podejrzanym o chorobę przełyku jest konieczne badanię przełyku radiologiczne, a nieraz i wziernikowanie przełyku. Badanie zwracanych pokarmów uzupełnia dane niezbędne dla rozpoznania. Rokowanie. Określenie rokowania w chorobach przełyku wymaga dokładnego rozpoznania rodzaju choroby, jej przyczyny i okresu oraz uwzględnienia jej wpływu na.

  # Liceum dla dorosłych Warszawa, # mezoterapia kraków, # Psychoterapeuta Kraków,
 • Bez kategorii

  Wprowadzanie forsowne moze spowodowac przebicie przelyku ze wszystkimi jego nastepstwami

  Wprowadzanie forsowne może spowodować przebicie przełyku ze wszystkimi jego następstwami. Nie wolno zgłębnikować przełyku: 1) w przypadkach tętniaka łuku tętnicy głównej, tętniak bowiem uciskając może ścieńczyć ścianę przełyku i przez to sprzyjać przebiciu przełyku zgłębnikiem; 2) w ciąży, by nie wywołać poronienia; 3) w daleko posuniętej miażdżycy tętnic oraz w przypadkach świeżego krwotoku żołądkowego, mózgowego, płucnego itd. ; 4) w przypadkach żylaków przełyku, które spotyka się np. w zanikowej marskości wątroby, w kile wątroby. Zgłębnikowanie umożliwia wykrycie zwężenia przełyku oraz oznaczenie jego stopnia i siedziby.

  # forum dentystyczne, # Liceum dla dorosłych Warszawa, # protezy zębowe kraków,
 • Bez kategorii

  Czy Dermokosmetyki są zdrowe ?

  Dermokosmetyki to specjalny rodzaj produktów do pielęgnacji skóry, które są specjalnie przeznaczone do stosowania na skórę. Produkty te są często polecane przez dermatologów i innych specjalistów zajmujących się pielęgnacją skóry, ponieważ zostały opracowane w celu rozwiązania określonych problemów i schorzeń skóry. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów dermokosmetyków, w tym środki czyszczące, toniki, nawilżające i serum. Produkty te zostały opracowane z wysokiej jakości składników, które mają na celu poprawę zdrowia i wyglądu skóry. Jedną z głównych zalet dermokosmetyków jest ich delikatność dla skóry. Wiele tradycyjnych produktów do pielęgnacji skóry zawiera ostre chemikalia, które mogą podrażniać skórę i powodować nadwrażliwość lub zaczerwienienie. Z kolei dermokosmetyki zawierają delikatne składniki, które są odpowiednie dla…

  # Liceum dla dorosłych Warszawa,
 • Bez kategorii

  Czym tak naprawde jest Botoks ?

  Botoks to nazwa handlowa neurotoksyny wytwarzanej przez bakterię Clostridium botulinum. Po wstrzyknięciu pod skórę blokuje uwalnianie acetylocholiny, przekaźnika chemicznego, który umożliwia kurczenie się mięśni. Ten tymczasowy paraliż mięśni może wygładzić zmarszczki i drobne linie, nadając twarzy bardziej młodzieńczy i odświeżony wygląd. Stosowanie botoksu staje się coraz bardziej popularne w ostatnich latach, a miliony ludzi zwracają się do leczenia w celu zmniejszenia oznak starzenia. Najczęściej stosuje się go na czole, między brwiami i wokół oczu, ale można go również stosować do leczenia innych obszarów twarzy, szyi, a nawet dłoni. Jedną z zalet botoksu jest to, że jest to zabieg niechirurgiczny, co czyni go bezpieczniejszą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Zazwyczaj…

  # Liceum dla dorosłych Warszawa,
 • Bez kategorii

  Rodzaje medycyny estetycznej

  Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która koncentruje się na poprawie wyglądu skóry, ciała i ogólnego wyglądu fizycznego człowieka. Jest to nieinwazyjna i minimalnie inwazyjna forma leczenia, która może pomóc osobom uzyskać bardziej młodzieńczy i wypoczęty wygląd. Istnieje kilka różnych rodzajów medycyny estetycznej, które są powszechnie stosowane w celu poprawy wyglądu, w tym: Botox: Jest to popularny zabieg wstrzykiwany, który jest stosowany w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek i drobnych linii. Działa poprzez czasowe paraliżowanie mięśni powodujących zmarszczki, co skutkuje gładszym, bardziej młodzieńczym wyglądem. Wypełniacze skórne: Te preparaty do wstrzykiwań służą do dodawania objętości skórze, pomagając wypełnić zmarszczki, linie i puste obszary. Dostępnych jest kilka różnych rodzajów wypełniaczy skórnych, w tym kwas…

  # Liceum dla dorosłych Warszawa,