Funkcja poznawcza w Randomizowanym badaniu Evolocumab ad 7

Wynik surowy na sparowanym połączeniu testu uczenia się na poziomie podstawowym wynosił 26,5 w grupie otrzymującej ewolokumab i 25,2 w grupie placebo; średnie zmiany wyniku w stosunku do wartości wyjściowej wynosiły odpowiednio -1,53 . 12,9 i -1,53 . 13,5 (P = 0,49 w oparciu o ocenę z). Surowy wynik na medianie 5-testowego testu czasu reakcji na początku badania wynosił 356,7 msec w grupie otrzymującej ewolokumab i 355,1 msec w grupie placebo; średnie zmiany prędkości psychomotorycznych w stosunku do wartości wyjściowej wynosiły odpowiednio 5,2 . 52,7 milisekund i 0,9 . 63,9 msec (p = 0,06 w oparciu o wyniki z). Globalny wynik złożony z w punkcie wyjściowym wynosił -0,015 w grupie evolocumab i -0,002 w grupie placebo; zmiany w globalnych wynikach składowych Z wynosiły odpowiednio 0,031 . 0,411 i 0,061 . 0,454 (P = 0,12). Analiza wartości odstających (najsłabsze wyniki) nie wykazała istotnych różnic między grupami badawczymi (tabela S3 w dodatku uzupełniającym). Wyniki dla poszczególnych punktów końcowych CANTAB i globalny wynik złożony punktów końcowych CANTAB podczas każdej wizyty były podobne w grupach badanych podczas całego badania. Wyniki w populacjach pełnej analizy nie wykazały istotnych różnic między grupami badanymi w czterech poszczególnych punktach końcowych CANTAB lub globalnym wyniku złożonym punktów końcowych CANTAB. (Patrz rys. S2 i S3 oraz tabela S2 w dodatkowym dodatku.)
Tabela 2. Tabela 2. Zmiany w punktach końcowych CANTAB i globalny wynik złożony punktów końcowych CANTAB, z warstwą w zależności od najniższego poziomu cholesterolu LDL (populacja z pełną analizą). Średnie zmiany w punktach wyjściowych były podobne w grupach pacjenci byli stratyfikowani zgodnie z najniższym osiągniętym poziomem cholesterolu LDL we wcześniej określonych punktach granicznych cholesterolu LDL (w tym 661 pacjentów w grupie otrzymującej ewolokumab, u których poziom cholesterolu LDL <25 mg na decylitr). Średnie zmiany w stosunku do wartości wyjściowej były również podobne w badanych grupach, gdy pacjenci byli stratyfikowani zgodnie z najniższym uzyskanym poziomem cholesterolu LDL (Tabela 2).
Analiza podgrup
Wyniki testu kognitywnego w wcześniej określonych podgrupach były zgodne z wynikami w całej populacji. Analiza eksploracyjna pierwotnego punktu końcowego, z uwarstwieniem według końcowego badania przesiewowego poziomu cholesterolu LDL (.85 vs. <85 mg na decylitr), sugerowała, że pierwotny punkt końcowy faworyzował placebo wśród pacjentów z wyjściowym poziomem cholesterolu LDL niższym niż 85 mg na decylitr, podczas gdy faworyzowała ewolokumab wśród pacjentów z wyjściowym poziomem cholesterolu LDL wynoszącym 85 mg na decylitr lub wyższym (P = 0,01 dla interakcji, bez korekty dla wielokrotnych porównań). Jednak analiza drugorzędowych punktów końcowych nie dostarczyła dodatkowych dowodów na modyfikację leczenia zgodnie z wyjściowym poziomem cholesterolu LDL. Ponadto analiza post hoc zmian w odniesieniu do pierwotnych i drugorzędowych punktów końcowych, podzielona według kwartyli poziomu cholesterolu LDL na linii podstawowej, sugeruje, że przestrzenna pamięć robocza ocenia w grupie placebo w kwartylu z najniższym poziomem cholesterolu LDL (<80 mg na decylitr [2,1 mmol na litr]) mogło być czynnikiem oddalającym, ponieważ nie było spójnej zależności między poziomem cholesterolu LDL a pierwotnym punktem końcowym [podobne: pękanie naczyń krwionośnych, neurolog wrocław, kursy dla fizjoterapeutów ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: kursy dla fizjoterapeutów neurolog wrocław pękanie naczyń krwionośnych

Polecamy rowniez:


Najczęściej czytane:
Live From The Field

Zadanie fizyologii

Zadanie fizyologii. Fizyologia ma za zadanie badanie czynności organizmu normalnego; fizyologia człowieka ma Więc badać czynności normalnego człowieka. Dla tych, którzy mają poświęcić się zawodowi lekarskiemu fizyologia człowieka ma być tym podkładem, który potem ma pozwolić na ocenienie, czy organizm funkcjonuje prawidłowo, czy też nie, i jakie czynności uległy w nim zaburzeniu. Z tego powodu […]

DevURL
Partnerzy serwisu:


Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2019Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.