Wpływ na układ sercowo-naczyniowy i metaboliczny antysensownych oligonukleotydów ANGPTL3 czesc 4

Ocenę farmakodynamiczną przeprowadzono w populacji bezpieczeństwa. W przypadku lipidów, lipoprotein i ocen farmakodynamicznych, wartość wyjściową zdefiniowano jako średnią wszystkich pomiarów przed leczeniem, w tym ocenę przedawkowania dnia, o ile ma to zastosowanie. W przypadku innych ocen, wartość podstawową zdefiniowano jako ostatni pomiar przed pierwszą dawką. Statystyka opisowa dla pomiaru białka ANGPTL3 i lipidów jest przedstawiona w zależności od dawki w czasie. Procentową zmianę względem wartości wyjściowej w każdej grupie porównano ze zmianą w pulowanej grupie placebo z użyciem dokładnego testu sumy rang Wilcoxon, z dnia 15 dla grupy z pojedynczą dawką i dnia 43 dla grupy z wieloma dawkami stosowanej jako terapeutyczny punkt końcowy dla białka ANGPTL3 i zmiennych lipidowych, który odzwierciedla maksymalną przewidywaną redukcję po ostatniej dawce, jak wykazano w przypadku innych antysensownych leków sprzężonych z ligandem.12 Ponieważ było to badanie fazy 1, które zaprojektowano w celu oceny bezpieczeństwa i skutków ubocznych , korekta dla wielokrotnych porównań nie została przeprowadzona. Wyniki
Badania przedkliniczne
MRNA Angptl3, białko Angptl3 i pomiary lipidów
Mysz Angptl3 ASO podawano myszom C57BL / 6 typu dzikiego, myszom Ldlr – / -, myszom Apoc3 – / – i myszom, które poddano inżynierii do nadekspresji ludzkiej apolipoproteiny C-III. Myszy karmiono standardową karmą lub dietą zachodnią. Po podaniu ASO wątrobowa ekspresja mRNA Angptl3 była znacząco zmniejszona (spadek o 69 do 91%) w każdym z tych mysich modeli, a poziomy białka Angptl3 w osoczu były zmniejszone (o 50 do 90%) (Tabela S1 w Dodatku dodatkowym) . Ilościowa analiza reakcji łańcuchowej polimerazy ekspresji genu wątrobowego u myszy Ldlr – / – otrzymujących dietę zachodnią i podawaną ASO Angptl3 nie wykazała istotnych zmian w poziomie ekspresji mRNA Apoc3, Angptl4, Angptl8, Srebp2, Hmgcr lub Apob (dane nie pokazany).
Podawanie ASO Angptl3 spowodowało zmniejszenie poziomów triglicerydów (redukcje o 35 do 85%), cholesterolu LDL (7 do 64%) i cholesterolu HDL (3 do 23%) (Tabela S1 i Fig. S4 w Dodatku uzupełniającym) , jak również redukcja triglicerydów w lipoproteinach o bardzo niskiej gęstości (VLDL), lipoproteinie o pośredniej gęstości i cząstkach LDL (tabela S2 w dodatkowym dodatku) w różnych modelach myszy, w tym myszy Ldlr – / – karmione przez western diecie, myszom Apoc3 + / – / Ldlr – / – i myszom Apoc3 – / – / Ldlr – / -. Dane te pokazują, że obniżone poziomy triglicerydów i cholesterolu LDL, w których pośredniczy anty-Angptl3, występują niezależnie od szlaku receptora LDL i występują w nieobecności lub w nadmiarze apolipoproteiny C-III, której redukcja zazwyczaj towarzyszy większości triglicerydów- obniżanie perturbacji.13 ASO Angptl3 nie powodowało istotnych zmian w masie wątroby, poziomach aminotransferaz ani cechach histopatologicznych. Nie zaobserwowaliśmy żadnych działań niepożądanych u myszy.
Wpływ ASO Angptl3 na wydzielanie triglicerydów w wątrobie
Podawanie myszy ASO Angptl3 myszom C57BL / 6, którym podawano standardową karmę lub dietę zachodnią, spowodowało znaczne zmniejszenie wydzielania triglicerydów w wątrobie. Klirencja podawanej dożylnie emulsji 3H-triglicerydowej była zwiększona u myszy C57BL / 6 karmionych karmą dla psów, leczonych ASO Angptl3, co prawdopodobnie było niezależne od pobierania całej lipoproteiny przez wątrobę, ponieważ szybkość klirensu 125I-VLDL nie zmieniała się w odpowiedzi do leczenia za pomocą ASO Angptl3
[więcej w: kał na krew utajoną, p lcr podwyższone co oznacza, poradnia chorób zakaźnych poznań ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: kał na krew utajoną p lcr podwyższone co oznacza poradnia chorób zakaźnych poznań

Najczęściej czytane:
Stężenie mucyny w drogach oddechowych jako marker przewlekłego zapalenia oskrzeli ad

Pomimo znaczenia gromadzenia się śluzu w patogenezie przewlekłego zapalenia oskrzeli, brakowało jednoczącej hipotezy opisującej brak przepływu śluzu z następującą akumulacją śluzu w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i nie było żadnych laboratoryjnych metod potwierdzających rozpoznanie przewlekłego zapalenia oskrzeli. Ryc. 1. Ryc. 1.

Co wybrać soczewki czy okulary?

Wiele osób mających wadę wzroku stoi przed dylematem co wybrać soczewki czy okulary. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Obecnie wybór jest tym trudniejszy, ponieważ oba ta narzędzia korygujące wzrok zostały stworzone przy użyciu nowoczesnych technologii, znacznie poprawiających jakość widzenia. Porównajmy okulary i soczewki pod kątem widzenia. Te drugie pod ty względem wygrywają. […]

DevURL
Partnerzy serwisu:


Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2022Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.