Wpływ na układ sercowo-naczyniowy i metaboliczny antysensownych oligonukleotydów ANGPTL3 ad 8

Podsumowanie właściwości farmakokinetycznych ANGPTL3-LRx podano w tabelach S8 i S9 w dodatkowym dodatku. Podczas procesu nie odnotowano poważnych zdarzeń niepożądanych. Jeden uczestnik grupy dawek 20 mg wielokrotnych został utracony w celu obserwacji po pięciu dawkach. Nie było innych przerw w leczeniu podczas okresu leczenia. Nie zgłoszono żadnych reakcji w miejscu wstrzyknięcia (Tabela S10 w Dodatku Uzupełniającym) i nie zgłoszono żadnych zdarzeń niepożądanych wśród uczestników otrzymujących schemat pojedynczej dawki (Tabela S11 w Dodatku Uzupełniającym). Spośród tych uczestników, którzy otrzymali schemat wielu dawek, trzech zgłoszonych bólów głowy (jeden, który otrzymał placebo i dwóch, którzy otrzymali ANGPTL3-LRx) i trzech zgłoszonych zawrotów głowy (dwóch, którzy otrzymali placebo i jeden, którzy otrzymali ANGPTL3-LRx) (Tabela S11 w Dodatku Dodatek). Nie stwierdzono klinicznych objawów działania przeciwzakrzepowego, epizodów krwawienia, znacznego zmniejszenia liczby płytek krwi lub trombocytopenii lub istotnych zmian w czynności wątroby lub nerek.
Dyskusja
Stwierdziliśmy, że hamowanie mRNA ANGPTL3 prowadzi do korzystnych efektów kardiometabolicznych w kilku różnych modelach myszy i u zdrowych ludzkich ochotników. Badania przedkliniczne wykazały, że zahamowanie wytwarzania białka Angptl3 w wątrobie u myszy spowodowało znaczące obniżenie poziomów triglicerydów, cholesterolu LDL, cholesterolu nie-HDL i cholesterolu VLDL i że te korzystne działania były związane ze zmniejszeniem zawartości triglicerydów w wątrobie, wzrostem wrażliwości na insulinę i zmniejszenie progresji miażdżycy. Stwierdziliśmy również, że te działania obniżające poziom triglicerydów i obniżające poziom cholesterolu LDL mogą wystąpić przy braku receptora LDL, a mechanizmy odpowiedzialne za obniżenie poziomu triglicerydów nie są zależne od zmniejszenia apolipoproteiny C-III, chociaż obniżenie apolipoproteiny C-III poziomy mogą również przyczynić się do obniżenia poziomu triglicerydów. 15-17 Badanie na ludziach wskazało, że hamowanie wątrobowego ANGPTL3 prowadziło do obniżenia poziomów triglicerydów, cholesterolu LDL i VLDL oraz poziomów apolipoproteiny C-III. Podczas gdy większość zaburzeń i terapii związanych z obniżaniem stężenia trójglicerydów wiąże się ze wzrostem poziomów cholesterolu LDL, 13,18 hamowanie wątrobowe ANGPTL3 prowadziło do znacznego obniżenia poziomu cholesterolu LDL, jak również zmniejszenia całkowitego poziomu apolipoproteiny B. Badania te stanowią uzasadnienie dla opracowania środka terapeutycznego ANGPTL3 jako leczenia podwyższonych poziomów lipoprotein bogatych w triglicerydy, w celu dalszego zmniejszenia ryzyka choroby sercowo-naczyniowej u osób, które już przyjmują zalecane leki i zapobiegawcze terapie.
Badania przedkliniczne wykazały, że działanie obniżające stężenie trójglicerydów w wątrobie w wyniku knockdown mRNA ANGPTL3 można wytłumaczyć zmniejszonym wydzielaniem triglicerydów VLDL w wątrobie, a także zwiększoną aktywnością lipazy lipoproteinowej – wyjaśnienie, które jest zgodne z proponowanym mechanizmem ANGPTL3, który jest w celu zahamowania aktywności lipazy lipoproteinowej.8 Nie stwierdziliśmy zwiększonej szybkości klirensu apolipoproteiny B VLDL i nie badaliśmy klirensu LDL
[patrz też: neurolog wrocław, argentussin, asystor slim plus cellu opinie ]

Komentarze dla tego artykulu sa juz zamkniete. Popros administratora o ich otworzenie jesli chcesz sie wlaczyc do dyskusji.

Powiązane tematy z artykułem: argentussin asystor slim plus cellu opinie neurolog wrocław

Najczęściej czytane:
Skoryguj swoje wady wzroku

Oczy są niezmiernie ważnym narządem w naszym ciele. To właśnie za ich pomocą spostrzegamy rzeczywistość. Gdy są zdrowe nie dbamy o nie. Dopiero na starość widzimy jak ważny jest to narząd. Z wiekiem wady wzroku się pogłębiają.

Kontrowersyjne diamenty w soczewkach kontaktowych

Zamiłowanie do luksusu i obnoszenia się z pieniądzmi może nas prowadzić do bardzo dziwnych zachowań. Zwykłym ludziom może się wydać wręcz czymś zupełnie atrakcyjnym, kupowanie diamentowych soczewek kontaktowych. Możemy zrozumieć diamentowe oprawki na okularach, złote aparaty na zęby, ale diamenty w soczewce są zupełną nowością. Diamentowe soczewki kontaktowe niebywałą popularnością cieszą się głównie w egzotycznych […]

DevURL
Partnerzy serwisu:


Od redakcji serwisu
Witamy na stronach naszego bloga 2soczewki.edu.pl. Gabinet okulistyczny i kupione w nim soczewki ktore w dzisiejszych czasach coraz czesciej i skuteczniej zastepuja nam tak powszechnie uzywane kiedys okulary korekcyjne. Poniewaz nadal wiele osob pochodzi z dosc duzym dystansem do noszenia soczewek ktore sa znacznie wygodniejsza oraz bezpieczniejsza metoda korekcji naszych niedoborow wzrokowych chcielibysmy sie rozprawic z czescia mitow oraz zabobonow dotyczacych soczewek korekcyjnych. Zapraszamy do ciekawej lektury oraz dyskusji jakie sa wasze ulubione sklepy z okularami. Bardzo chetnie odpowiemy na dreczace was pytania oraz podzielimy sie dotychczas zdobytymi informacjami na temat soczewek kontaktowych. Polecamy tez okulista poznań.

Archiwum
Copyright 2021Rehabilitacja dzieci i niemowląt oraz fizjoterapia warszawa.